RACIO

Vybraní výrobci

Fíky Protoben BIONEBIO



R0070

Fíky Protoben 200g BIONEBIO

Více informací

92,31 Kč s DPH

 • Bio fíky protoben původem z Turecka. 200g.

  RAW.

  Naše fíky typu Protoben pocházejí z projektu TURECKO. Jedná se o velké šťavnaté a sladké fíky výborné kality. Název označuje tvar fíku po usušení. Fíky Protoben mají původní hruškovitý tvar fíku a jsou trochu pevnější a hutnější než fíky Lerida. Stejně jako ostatní bio sušené ovoce, ani bio fíky nejsou sířeny či jinak chemicky ošetřovány.

  Fíky pravděpodobně pocházejí ze západní Asie, odkud byly rozšířeny do středomořské oblasti. Zbytky fíků byly nalezeny ve vykopávkách z doby minimálně 5000 let před Kristem. Zdravotní účinky fíků znali již naši dávní předkové. Římský historik Pliny napsal:
  "Fíky posilují. Je to nejlepší pokrm pro ty, kteří jsou oslabeni dlouhou nemocí a zotavují se. Zvyšují sílu mladých a zlepšují zdraví starých, kteří pak vypadají mladší a mají méně vrásek."

  HMOTNOST: 200 g
  ZEMĚ PŮVODU: Turecko
  POUŽITÍ: Tyto fíky jsou výborné na přímou konzumaci, hodí se však i na přípravu desertů a k oslazení kaší a müsli směsí. Chcete-li fíky nakrájet, usnadníte si práci tím, že je nejprve vychladíte v ledničce.
  VÝŽIVOVÉ INFORMACE: Sušené fíky jsou dobrým zdrojem vlkákniny a minerálních látek, zejména vápníku, hořčíku, železa a draslíku. Obsahují také malé množství vitaminů skupiny B, vitaminy A a C a esenciální mastné kyseliny. Přítomná měď usnadňuje přijímání železa organismem. 100 g obsahuje v průměru 55 g cukrů, většinou glukózy a fruktózy a minimální množství sacharózy. Fíky obsahují ficin, což je enzym štěpící bílkoviny, podobně jako papain v papáji nebo bromelin v ananasu. Díky vysokému obsahu vlákniny (nerozpustný lignin) a ficinu, usnadňují a urychlují fíky trávení a vyměšování.
  VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 G:

  Energetická hodnota1148 kJ / 272 kcal
  Tuky1,3 g
  z toho nasycené mastné kyseliny0,2 g
  Sacharidy55,1 g
  z toho cukry55,1 g
  Vláknina12,9 g
  Bílkoviny3,5 g
  Sůl0,1 g
  Vápník162 mg (20 % DDD)
  Železo2 mg (14 % DDD)
  Hořčík68 mg (23 % DDD)

  Recenze

  Zatím nikdo nehodnotil.

  Napsat recenzi

  Fíky Protoben BIONEBIO

  Fíky Protoben BIONEBIO

  Fíky Protoben 200g BIONEBIO

  Napsat recenzi

  30 x další produkt ve stejné kategorii:

  Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: