RACIO

Vybraní výrobci

Bio lněný olej za studena lisovaný 250ml RAPUNZEL Zobrazit větší

Bio lněný olej za studena lisovaný 250ml RAPUNZELR2084

Bio lněný olej za studena lisovaný 250ml RAPUNZEL

Více informací

155,00 Kč s DPH

 • Bio lněný olej za studena lisovaný 250ml RAPUNZEL. RAW .

  Tento lněný olej je lisován ze zlatého lněného semínka a má příjemnou typickou chuť. Je lisován a stáčen pomocí speciální technologie OXYGUARD, vyvinuté přímo pro společnost RAPUNZEL k lisování citlivých olejů. Olej je lisován za nízké teploty (samozřejmě bez použití tepla), bez přístupu světla a vzduchu. Teplo, světlo a vzduch totiž urychlují oxidativní žluknutí esenciálních mastných kyselin. Olej je balen do tmavé lahvičky a papírové krabičky, která ho chrání před světlem a částečně jej izoluje před vnějším teplem (např. při přepravě domů). Díky této technologii se značně omezí oxidační procesy v oleji před otevřením lahvičky. Po otevření jej skladujte v ledničce. Lněný olej se skvěle hodí k salátům a do teplých pokrmů po vaření. Dipy a studené omáčky získají se lněným olejem zajímavé aroma. Je velmi chutný s bramborami na loupačku a tvarohem, do fazolového či čočkového salátu a do salátu z brambor a sekaných ořechů. Olej je velmi choulostivý a tepelným zpracováním se cenné látky ničí. Nenajdete-li ve své kuchyni pro lněný olej použití, můžete jej užívat lžičku denně pro zdraví. V léčitelské praxi se používá lněný olej v kombinaci s tvarohem.

  Ve lněném oleji lisovaném za studena se nacházejí ve vysokém množství esenciální mastné kyseliny, zejména dvakrát nenasycená kyselina linolová (omega-6 mastná kyselina) a třikrát nenasycená kyselina linolenová (omega-3 mastná kyselina). Díky vysokému obsahu esenciální kyseliny alfa-linolenové je lněný olej jedním z nejcennějších jedlých olejů vůbec.  V kombinaci s ostatními oleji může lněný olej optimalizovat vstřebávání mastných kyselin. Vysoký obsah vitaminu E také jistě stojí za zmínku.
  TIPY PRO SKLADOVÁNÍ:
  Lahvičku pečlivě zavírejte: Olej musí být chráněn před kyslíkem, protože ten ničí nenasycené mastné kyseliny.
  Skladujte v temnu: Světlo je největší nepřítel plnohodnotných olejů, protože mnohonásobně urychluje reakci mastných kyselin se vzdušným kyslíkem.
  Uchovávejte v chladu: Ve studeném oleji probíhá mnohem méně reakcí – a navíc pomaleji - vedoucích k jeho znehodnocení, nechávejte proto olej v ledničce.

  OBJEM: 250 ml
  ZEMĚ PŮVODU: Německo
  UPOZORNĚNÍ PRO ALERGIKY: Výrobek neobsahuje stopy alergenů.
  VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 G:

  Energetická hodnota3700 kJ/900 kcal
  Tuky100 g
  z toho nasycené mastné kyseliny8,4 g
  z toho jedenkrát nenasycené mastné kyseliny18,2 g
  z toho vícekrát nenasycené mastné kyseliny73,4 g
  kyselina linolenová (omega 3)57,0 g
  kyselina linolová (omega 6)16,0 g
  Sacharidy0 g
  z toho cukry0 g
  Bílkoviny0 g
  Sůl0 g
  Vitamin E11 mg (92 % DDD)

  DDD - denní doporučená dávka neboli referenční hodnota příjmu
  NÁZEV A SKLADOVÁNÍ: Lněný olej lisovaný za studena. Chraňte před teplem. Po otevření uchovávejte uzavřený v ledničce. Před použitím protřepat.

  Recenze

  Zatím nikdo nehodnotil.

  Napsat recenzi

  Bio lněný olej za studena lisovaný 250ml RAPUNZEL

  Bio lněný olej za studena lisovaný 250ml RAPUNZEL

  Bio lněný olej za studena lisovaný 250ml RAPUNZEL

  Napsat recenzi

  30 x další produkt ve stejné kategorii:

  Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: