RACIO

Vybraní výrobci

Stevie cukrová (sladká) 50g Zobrazit větší

Stevie cukrová (sladká) 50gR1297

Stevie cukrová (sladká) 50g

Více informací

57,00 Kč s DPH

 • Stevie cukrová (sladká) 50g.

  V původní domovině sladké rostlině stévii (Paraguay, Brazílie a Amanbayská hornatina) domorodci přisuzovali hojící účinky. Daří se jí dobře v nadmořské výšce od 200 do 600 m.

  Často roste na velmi vlhké, dokonce bahnité půdě. Je náročná na světlo a stabilnější teplotu.

  Vědecké výzkumy potvrdily jedinečnost a naprostou bezpečnost používání stévie a v zemích, jako Japonsko či Čína, je používána ke slazení již desítky let. V Japonsku již 40% potravinářské produkce používá ke slazení stévii. Stévie se používá v potravinářském, nápojovém, konzervárenském průmyslu. Bez problémů i k výrobě kosmetiky, zubních past, žvýkaček a pod.Stévie je výborným sladidlem pro diabetiky, lidi, kteří nechtějí přibírat na váze a nebo chtějí dokonce nějaké kilo na váze ubrat. Mohou mlsat, ale produkty slazené stévií. Neobsahuje ani uhlohydráty, které jsou původcem obezity. Lidově bývá stevia nazývaná sladká tráva, sladký keřík či medové lístky. O této rostlině se poslední dobou dost mluví, jelikož její využití je všestranné.

  Ve své nati obsahuje komplex sladivých látek - steviosid, rebaudiosid A, C, D, E, dulkosid B a steviolbiosid. V zahraničí se prodává pod anglickým názvem jako Sugar Baby. Američtí indiáni používali lístky stévie nejen k oslazení nápojů a pokrmů, ale znali i jejich léčebné účinky. Mnohem později vědci zjistili, že sledovaná populace téměř netrpí kazivostí zubů. Ze zjištění vyplývá, že stévie dokáže zničit celou řadu nebezpečných bakterií ústní mikroflóry. Často se stévie proto používá do zubních past a ústních vod

  Recenze

  Zatím nikdo nehodnotil.

  Napsat recenzi

  Stevie cukrová (sladká) 50g

  Stevie cukrová (sladká) 50g

  Stevie cukrová (sladká) 50g

  Napsat recenzi

  30 x další produkt ve stejné kategorii:

  Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: