BEZLEPEK

Vybraní výrobci

Nové Trvanlivé BIO alpské mléko bez laktózy plnotučné BGL 1 l Zobrazit větší

Trvanlivé BIO alpské mléko bez laktózy plnotučné BGL 1 lB1906

Trvanlivé BIO alpské mléko bez laktózy plnotučné BGL 1 l

Více informací

51,61 Kč s DPH

 • Trvanlivé BIO alpské mléko bez laktózy plnotučné BGL 1 l

  Toto trvanlivé plnotučné mléko bylo zbaveno laktózy (mléčného cukru) přírodní cestou pomocí enzymu. Je vhodné pro lidi, kteří trpí laktózovou intolerancí (nesnášenlivostí laktózy). Mléko pochází z regionu Alp se od volně se pasoucích krav. Tyto krávy si vybírají horské bylinky, které jim nejvíce svědčí a chutnají, a to se projeví nejen v nutričních hodnotách mléka, ale také v jeho vůni a chuti. Toto mléko má smetanovější barvu v porovnání s běžným mlékem, lahodnou chuť a příjemnou vůni. Mléko je homogenizované a ošetřené ultravysokou teplotou (tzv. UHT technologie). Mléko se díky tomu nemusí skladovat před otevřením v ledničce a má delší trvanlivost. Bohužel má i jinou chuť než čerstvé mléko. Je proto dobrou volbou hlavně na cesty, na chatu, či do zásoby pro případ, že by čerstvé mléko došlo.

  CO TO JE LAKTÓZOVÁ INTOLERANCE: Laktóza je hlavním cukrem přítomným v mléce, a je proto také nazývána mléčný cukr. Naše tělo neumí laktózu vstřebat, ale umí ji pomocí enzymu laktázy rozložit na jednodušší složky, které zpracuje. Pokud máme nedostatek tohoto enzymu, pak trpíme laktózovou intolerancí. Mezi přízaky této poruchy patří průjmy, nadýmání, kručení v břiše, břišní křeče a bolesti břicha po požití mléka. Udává se, že takto postižen je cca každý šestý člověk. Výskyt laktózové intolerance je úměrný věku, u malých dětí je vzácná, u starších lidí jí trpí většina populace. Někteří lidé mají geneticky podmíněný nedostatek enzymu laktázy. Přechodnou (dočasnou) laktózovou intoleranci mohou způsobit infekční průjmy a léčba antibiotiky. Po zhojení střevní sliznice se opět začne laktáza tvořit. Laktózovou intoleranci mohou také způsobovat chronická onemocnění střev jako celiakie a Crohnova nemoc. Jedinou léčbou této poruchy je omezení laktózy ve stravě.

  OBSAH: 1 litr
  ZEMĚ PŮVODU: Německo
  SLOŽENÍ: fair trade plnotučné mléko*, enzym laktáza. Složka označená * pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství. Obsah tuku 3,5 %.

  VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 ML:

  Energetická hodnota275 kJ/66 kcal
  Tuky3,6 g
  z toho nasycené mastné kyseliny2,4 g
  Sacharidy5,0 g
  z toho cukry5,0 g
  z toho laktóza< 0,1 g
  Bílkoviny3,3 g
  Sůl0,11 g

   

  Neobsahuje lepek.

  Vzhledem k povaze zboží lze zaslat v jednom baliku poštou maximalně 4ks!

  V jiné zásilce další 4ks. Osobní odběr neomezen!

  Recenze

  Zatím nikdo nehodnotil.

  Napsat recenzi

  Trvanlivé BIO alpské mléko bez laktózy plnotučné BGL 1 l

  Trvanlivé BIO alpské mléko bez laktózy plnotučné BGL 1 l

  Trvanlivé BIO alpské mléko bez laktózy plnotučné BGL 1 l

  Napsat recenzi

  30 x další produkt ve stejné kategorii: