BEZLEPEK

Vybraní výrobci

Konopná vláknina 250g Bio ISWARI Zobrazit větší

Konopná vláknina 250g Bio ISWARIR2878

Konopná vláknina 250g Bio ISWARI

Více informací

110,05 Kč s DPH

 • Konopná vláknina 250g Bio ISWARI

  Konopná vláknina (dříve v nabídce pod názvem Active Colon) je vyráběna z konopných semínek speciálním secím postupem tak, aby se zvýšil obsah nerozpustné vlákniny na 60 %. Nerozpustná vláknina podporuje střevní peristaltiku a napomáhá tak vyprazdňování. Kromě toho ji ocení všichni, kteří hledají potraviny, které dokáží zasytit, ale nezvyšují energetický příjem. Výrobek obsahuje rovněž kvalitní bílkovinu a nenasycené mastné kyseliny.

  • Podporuje střevní peristaltiku a pravidelné vyprazdňování

  • Zasytí, ale nezvyšuje energetický příjem  Podrobný popis

  Vláknina hraje v naší stravě velmi důležitou roli. Jedná se z chemického hlediska o polysacharidy, které lidské enzymy nedokáží rozložit na základní stavební jednotky a proto s příjmem vlákniny člověk nezvyšuje svůj energetický příjem. To jí však neubírá na hodnotě.

  Vlákninu rozdělujeme na ve vodě rozpustnou a nerozpustnou. 60% konopná vláknina od Iswari patří mezi vlákninu nerozpustnou. Vstřebává do sebe vodu, ale nerozpouští se v ní. Změkčuje a formuje stolici až v dolní části trávicího traktu, jemně mechanicky dráždí střevní stěnu a urychluje tak střevní peristaltiku. Aby však plnila tuto funkci, je důležité společně s ní přijímat dostatečné množství tekutin – nejlépe vody. Nerozpustná vláknina také čistí tělo tím, že z těla vyplavuje toxické látky jako např. karcinogeny. Jako mechanický kartáč se otírá o střevní stěny a odírá z nich nečistoty, které pak odchází z těla ven.

  Je rovněž výbornou složkou jídelníčku pro všechny, kteří by rádi omezili svůj kalorický příjem a současně jim jejich dieta neposkytuje dostatečný pocit zasycení. Při dostatečné konzumaci vlákniny totiž vzniká dříve v žaludku pocit plnosti a člověk tak nemá potřebu dále pokračovat v energeticky bohatším jídle.

  Finální produkt vzniká při procesu zpracování tzv. konopného koláče, jenž je tvořen masou rozemletých semínek konopí, z nichž byla odstraněna většina oleje. I přesto obsahuje ve 100 g celkem 4,5 g nenasycených mastných kyselin a dále 19,5 g proteinů vysoké kvality s obsahem všech aminokyselin.

  ZPŮSOB POUŽITÍ: Vmíchejte jednu polévkovou lžíci denně do cereální kaše, jogurtu nebo smíchejte s vodou a vypijte. Abyste pocítili pozitivní vliv na pravidelné vyprazdňování, je důležité konzumovat vlákninu společně s dostatkem tekutin.

  SLOŽENÍ: 100% mletá a prosívaná konopná semínka 

  Ø Výživové údaje ve 100 g výrobku: 

  Energetická hodnota

  625,51 kJ / 149,40 kcal

  Tuky 

  5 g (z toho nasycené mastné kyseliny 0 g)

  Sacharidy 

  65,50 g (z toho cukry 0 g) 

  Bílkoviny 

  19,50 g 

  Sůl 

  < 1 mg

  Vláknina 

  63,50 g (z toho nerozpustná 58,40 g)   • Dostupnost na objednávku

  Recenze

  Zatím nikdo nehodnotil.

  Napsat recenzi

  Konopná vláknina 250g Bio ISWARI

  Konopná vláknina 250g Bio ISWARI

  Konopná vláknina 250g Bio ISWARI

  Napsat recenzi

  30 x další produkt ve stejné kategorii: