Co je zelený jíl:
Zelený jíl (Solum Fullonum, Argile verte) je minerál pocházející z rozkladu živce. Jedna z nejstarších látek, kterou člověk v minulosti používal. Má velkou schopnost látkové výměny kationtů - dokáže absorbovat nahromaděné škodlivé látky, vylučovat je ven a přitom se v organismu nevstřebává.
Zelený jíl je superventilovaný, debakterizovaný. Je dolován z velkých hloubek, a proto je velice čistý - neobsahuje žádné zbytky pesticidů, herbicidů ani umělou radioaktivitu. Používá se už po staletí v kosmetice, ale také v péči o zažívací trakt. Tzv. jílovou terapii předepisovali věhlasní lékaři Avicenna a Paracelsus.
Svým vzhledem a svojí molekulární strukturou se řadí mezi minerály.
Zelený jíl je v prášku, v praktickém plastovém obalu. Je bez chuti a zápachu. Neobsahuje žádné chemické a konzervační látky, je 100% přírodní produkt. Je sušený na slunci a funguje pouze ve vlhkém stavu.
Zelený jíl dodávaný na český trh firmou Dr. Popov pochází z Itálie. Je vhodný pro vnitřní i vnější použití.
Jaké minerální látky obsahuje zelený jíl:
Zelený jíl obsahuje celou řadu minerálních látek. Průměrné složení zeleného jílu je takové:
slída (49-58%), vápník (7-13%), hliník (1-5%), železo (2-5%), draslík (0,1-3%), sodík (0,06-1,5%), titan (0,02-0,7%), mangan (0,03-0,2%), hořčík (1-5%), olovo (méně než 0,01%), vlhkost (1-7%).
Složení:
Přírodní zelený jíl (v prášku) 150 g.
Jak používat zelený jíl zevně:
Zevně se zelený jíl používá na obklady a pleťové masky, k prohřátí při revmatizmu, do koupele a jako zábal na vlasy.
- pleťové masky ke zjemnění, vypínání a omlazení pokožky
- obklady při revmatismu, svalových křečích, poúrazových stavech a bolestech zad
- obklady při křečových žilách
- k relaxaci po sportovních aktivitách
- koupele při únavě, stresu, vysílení a rekonvalescenci
- jako zábal na vlasy, má dobrý vliv na růst, při svědění pokožky hlavy
Zelený jíl rozmíchejte s vodou nebo olivovým olejem v porcelánové či skleněné nádobě (vyvarujte se kovu), dokud nezískáte dobře roztíratelnou pastu. Z ní můžete připravit teplé nebo studené obklady, které aplikujte přímo na pokožku.
Zelený jíl můžete rozmíchat také s jinými esenciálními oleji, např. se šalvějí, rozmarýnem, tymiánem či propolisem. Běžná doba aplikace je 30 minut.
Příprava pleťové masky:
Jíl rozmícháme s vodou. Je třeba vytvořit polotekutou konzistenci, která nebude z pokožky stékat. Směs se nechává působit cca 15 - 20 minut. Pleťová maska se užívá k oživení pleti, při vyrážkách, akné a svědění pokožky. Používá se na obličej, ale i na jakoukoliv jinou část těla.
Zelený jíl do koupele:
Na běžnou vanu použijeme cca 50 ml zeleného jílu. Důkladně promícháme - v koupeli pobýváme cca 20 minut. Koupel se používá při kožních potížích, revmatismu, při svalových křečích.
Jak používat zelený jíl vnitřně:
3 g zeleného jílu (tj. 1 zarovnaná kávová lžička) rozmíchejte ve 100 ml vody a nechte několik hodin louhovat (možno i přes noc). Po vylouhování vypijte. Zelený jíl užívejte 1x denně - pijte pouze výluh, nikoliv sedlinu. Takto užíváme maximálně po dobu 3 týdnů.
Zelený jíl má vynikající schopnost absorbovat nahromaděné látky, nevstřebávat se v organizmu a vylučovat se ven.
- při regeneračních čistících kúrách (2x ročně) a při detoxikaci organismu
Další informace:
Zelený jíl (při vnitřním užívání) není vhodný pro děti, těhotné, kojící ženy nebo pro osoby užívající léky. Neužívejte ho déle než tři týdny.
Zelený jíl uchovávejte v suchu při teplotě do 25 °C. Uchovávejte ho mimo dosah dětí.
Zelený jíl neslouží jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučenné denní dávkování.
Země původu: Itálie