VHODNÉ I PRO DIABETIKY

Vybraní výrobci

Rýže dlouhozrnná červená natural ZP 500g Zobrazit větší

Rýže dlouhozrnná červená natural ZP 500gR3943

Rýže dlouhozrnná červená natural ZP 500g

Více informací

43,00 Kč s DPH

 • Rýže dlouhozrnná červená natural ZP 500g

  Tento neobvyklý druh rýže pochází z Thajska a jedná se o speciálně kultivovaný hybrid rýže divoké a dlouhozrnné. V Evropě se červená rýže také pěstuje ve francouzském regionu Camargue. Tato rýže má ale kratší zrna, tmavě červenou barvu a po uvaření je lepkavá.

  Červená rýže je specifická svou nazrzlou až hnědou barvou a příjemnou chutí po oříškách. Jedná se o klasickou neloupanou rýži, která si díky slupce zachovává plnou rýžovou chuťa po uvaření zůstává křupavá. Díky slupce lze konzumaci hnědé rýže přirovnat ke konzumaci špaldové pšenice, bulguru či krupek. Zachovává si svou pevnost i tehdy, když se přepeče nebo mírně rozvaří.

  Červená rýže obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek a stopových prvků jako jsou vitamíny skupiny B (B1, B2, B6), dále vitamín E a velmi cenné minerální látky, které uvítají především vegetariáni: vápník, hořčík a fosfor. Červená rýže nabízí také vyšší obsah tuku (nenasycených mastných kyselin). Důležitý je v ní také obsah draslíku, který pomáhá regulovat metabolismus tekutin v těle – působí proti zadržování vody v těle. Dále jsou v červené rýži přítomny antokyany, což je skupina antioxidantů prokazatelně působící jako prevence proti rakovině. Slupka obsahuje veškeré tyto vitamíny a minerály, a proto je hnědá rýže natural výživově hodnotnější než rýže bílá.

  Červená rýže má široké uplatnění v přípravě pokrmů. Hodí se k přípravě sladkých i slaných nákypů, jako příloha nebo jako zavářka do polévek.

  Příprava: Propláchneme, vaříme s vodou v poměru 1:2. Osolíme, přidáme kapku oleje. Na mírném ohni vaříme 40-50 min.

  Recenze

  Zatím nikdo nehodnotil.

  Napsat recenzi

  Rýže dlouhozrnná červená natural ZP 500g

  Rýže dlouhozrnná červená natural ZP 500g

  Rýže dlouhozrnná červená natural ZP 500g

  Napsat recenzi

  30 x další produkt ve stejné kategorii:

  Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: