EKODROGÉRIE

Vybraní výrobci

Gel na nádobí z mýdlových ořechů 750ml Zobrazit větší

Gel na nádobí z mýdlových ořechů 750mlR2091

Gel na nádobí z mýdlových ořechů 1000ml

Více informací

99,00 Kč s DPH

 • Gel na nádobí z mýdlových ořechů 750ml.

  Složení: < 5 % anionické tenzidy rostlinného původu, přírodní citronová silice (obsahuje parfémy citral, d-limonene; citronový olej může vyvolat alergickou reakci), benzoan sodný

  Upozornění: Obsahuje parfémy citral, d-limonene (součásti citronové silice). Citronový olej může vyvolat alergickou reakci. Uchovávejte mimo dosah dětí.

  Objem: 750 ml

  Základem gelu na nádobí je výtažek z mýdlových ořechů v biokvalitě získaný nejšetrnější metodou za studena. Výsledkem je jemný a účinný gel se sníženou pěnivostí a příjemnou vůní z přírodní citronové silice.

  Složení: Saponin z mýdlových ořechů v biokvalitě, neionogenní tenzid z kukuřice, citronová silice, benzoan sodný. Výrobek neobsahuje ropné deriváty, fosfáty, umělé parfémy, barviva a opticky zjasňující látky.

  Dávkování: Půl až jedna polévková lžíce na mycí lázeň dle stupně znečistění. 

  Mýdlový ořech je plod stromu Sapindus Mukorrosi, který roste v Nepálu a Indii. Zde se odpradávna používá na čištění celé domácnosti. Strom je vysoká asi 15 metrů. Ořechy se sklízí na podzim a sklizeň je dobrou pracovní příležitostí pro místní ženy. Po sklizni se ořechy suší a za pomoci dřevěných paliček se odstraňuje jejich jádro, pro které není žádné další využití.

  Takto zpracované ořechy se balí do průhledných sáčků, aby bylo možné při koupi kontrolovat jejich kvalitu. Kvalitní ořech má zlato – měděnou barvu. Přibaluje se také plátěný sáček, který se používá při používání ořechů při praní. I ty se šijí přímo na místě. * Mýdlové ořechy jsou tedy obnovitelnou surovinou, která se zpracovává v zemích 3. světa. Jejich používání je tak nejen ekologické, ale zároveň přispíváte lidem, kteří je pěstují a připravují.

  Recenze

  Zatím nikdo nehodnotil.

  Napsat recenzi

  Gel na nádobí z mýdlových ořechů 750ml

  Gel na nádobí z mýdlových ořechů 750ml

  Gel na nádobí z mýdlových ořechů 1000ml

  Napsat recenzi

  30 x další produkt ve stejné kategorii: