ZDRAVOTNÍ TECHNIKA

Vybraní výrobci

Rhino Horn Konvička na výplach nosu - červená Zobrazit větší

Rhino Horn Konvička na výplach nosu - červenáR3305

Rhino Horn Konvička na výplach nosu - červená

Více informací

249,00 Kč s DPH

 • Rhino Horn Konvička na výplach nosu - červená. 

  Máte ucpaný nos?
  Alergii?
  Problémy s dutinami?

  Doporučováno lékaři pro choroby ušní, nosní a krční (ORL).

  Výplach nosu slanou vodou působí preventivně, otužuje nosní sliznici a činí ji tak odolnější vůči virovým či bakteriálním infekcím. Dále pomáhá při obtížích s ucpaným nosem následkem rýmy, nachlazení, senné rýmy nebo chronické rýmy. U osob trpících chronickou alergickou rýmou (zejm. v důsledku alergie na pyl a prach) dojde při výplachu nosu k odstranění alergenů, a tím ke zmírnění obtíží.

  Rovněž působí léčebně při akutních či chronických zánětech nosních dutin i vedlejších nosních dutin, kdy solný roztok odplaví zánětlivý sekret, zvlhčí sliznici a urychlí její regeneraci. Výplach nosu se osvědčil při chirurgických zásazích v oblasti nosu, u osob pracujících v prašném prostředí a při nadměrném vysychání nosní sliznice.

  Pokud máte ucpaný nos, trpíte nachlazením, záněty nosních dutin nebo máte alergii či sennou rýmu, vyplachování nosu konvičkou Rhino Horn Vám může pomoci.

  K proplachování nosu používáme vlažnou slanou vodu. Roztok naléváme pomocí konvičky Rhino Horn do jedné nosní dírky a druhou dírkou necháme vytékat ven, přičemž dochází k čištění vnitřní části nosu. Postup se opakuje ještě u druhé nosní dírky.

  Výplachy konvičkou jsou velmi prospěšné i pro děti, které tento proces zvládají asi od 5 let věku (šikovnější i o něco dříve). Důležitý je zde samozřejmě dohled dospělé osoby a dítě také musí umět správně smrkat. Vyplachování přispívá k uvolnění tzv. zadní rýmy a může předcházet zánětům středouší.

  Slovy lékaře:

  “Výplach nosu vlažnou slanou vodou je snadný a šetrný způsob odstranění hlenu, prachu a jiných cizích částic z nosních průchodů. Provedení je jednoduché a nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky.

  Tato metoda se ukázala jako velmi účinná při prevenci a léčbě zánětu vedlejších nosních dutin a má rovněž pozitivní vliv při léčbě chronického zánětu nosních dutin.

  Čištění nosu touto metodou také zmírňuje příznaky u osob trpících alergiemi na pyl a prach.“

  Dostupné v červené a modré barvě.

  1 One tsp. salt…

  1 Odměrka soli...
  Použijte obyčejnou kuchyňskou sůl. Rozhodně ne náhražku soli ani sůl dochucovanou.

  2 ... lukewarm water...

  2 ...dolít vlažnou vodu...
  Konvičku zcela naplňte vlažnou vodou (zhruba 37°C) a promíchejte odměrkou. Voda musí být nezávadná a tedy pitná.

  3 ...nasal cleansing...

  3 ...výplach nosu... Výplach nosu čistí a uvolňuje sliznice. Voda samovolně protéká nosními dírkami.


  4 ...and drying

  4 ...a vysmrkání
  Jemným vysmrkáním odstraníte zbývající vodu a výsledkem bude uvolněný nos. Usazeniny pylu a prachu jsou pryč. Je to skvělý pocit!

   

  Přirozená tradiční léčba

  Obdobné metody vyplachování nosu nalézáme v lidové medicíně v mnoha oblastech světa.

  Již po generace si rybáři na celém světě vyplachují nos slanou vodou. Také v rámci jógy je nosní hygiena jedním z mnoha praktikovaných očistných procesů. Obecně vzato se jóga stává populární a úspěšně se šíří i v naší civilizaci. Například čištění zubů je v tradici jógy praktikováno již po tisíce let, ale v západní kultuře to je skutečně běžné až asi posledních 100 let.

  Výplach nosu jako součást každodenní hygieny se v posledních letech stal populárním v západní Evropě i severní Americe a nesporně patří k prevenci proti virovým a bakteriálním infekcím.

  Procedura výplachu nosu se nazývá nosní sprcha nebo laváž nosu, v systému jógy pak džala nétí (v angličtině Jala Neti). Nádoba na výplach nosu používaná v systému jógy se tradičně jmenuje Lota Néti, v angličtině se užívá pojmu Neti Pot. Dále se můžeme setkat s dříve používanými jmény jako nosní irigátor či aplikátor.

  Hygiena nosu

  Doc. MUDr. Ludmila Vyhnánková, Csc.

  Nos je fyziologickou vstupní branou do dýchacích cest. K jeho významu se vyjadřovali medicínští velikáni – Hippokrates, Galén, Theophillus. Nos vykonává několik základních funkcí: respirační – ohřívání, zvlhčování a čištění vzduchu – jde vlastně o klimatizaci vdechovaného vzduchu. Funkce čichová je sice u člověka špatně vyvinutá, ale její ztrátu, i dočasnou, vnímáme velmi citlivě. Rezonanční funkcí se účastní nosní i vedlejší nosní dutiny na vytváření nosových hlásek "m" a "n". Prostředí, ve kterém žijeme, klade na nosní sliznici vysoké nároky – znečistěné ovzduší, alergeny – v průmyslových oblastech agresivnější. Odolnost nosní sliznice vůči nespecifickým faktorům – změnám teplot, infekcím, alergenům, stresu, hormonálním a jiným vlivům – lze zvyšovat otužováním. Kromě celkového otužování, mezi něž řadíme např. pobyt v sauně a klimatické změny, můžeme a měli bychom pečovat o nosní sliznici i lokálně. Pojem nosní hygieny se stává v posledních letech v rozvinutých zemích běžným doporučením. K jednoduchým metodám této hygieny patří výplachy nosu solnými roztoky. Výplachy nosních dutin slaným roztokem jsou užívány odedávna rybáři, z vlastních zkušeností víme, že při pobytu u moře působí příznivě na naše dýchací cesty výplach nosu a nosohltanu mořskou vodou.

  Výplachy solným roztokem lze doporučit jako pravidelný hygienický návyk zejména lidem žijícím v průmyslových oblastech či pracujícím v prašném prostředí. Dále léčebně při akutních či chronických zánětech nosních dutin i vedlejších nosních dutin, kdy solný roztok odplaví zánětlivý sekret, zvlhčí sliznici a urychlí její regeneraci. Také po operacích v nosních dutinách je možné urychlit hojení výplachy solným roztokem. Další oblastí s širokým uplatněním této metody je alergická rýma sezonní i celoroční. Výplachem nosu dojde k odstranění alergenů, a tím ke zmírnění obtíží nemocného. Nejvhodnější koncentrací je izotonický solný roztok (s obsahem 0,9% NaCl), obdoba fyziologického roztoku. Fyziologický roztok je tělu vlastní a v medicíně široce užívaný, například k infuzím či výplachům. Závěrem lze říci, že výplachy nosu solnými roztoky patří k osvědčeným léčebným metodám již po staletí. Můžeme je doporučit jednak jako součást každodenní hygieny a dále léčebně při akutních i chronických zánětech nosních dutin, včetně alergické rýmy sezónní i celoroční. Péče o nosní sliznici pomáhá udržet její homeostázu a schopnost vykonávat náročné funkce. Je vhodná pro děti od 5 let (eventuálně i o něco mladší, jsou-li šikovné) a dospělé. V případě hygieny stačí jeden výplach denně, při akutních obtížích lze výkon provést 2-4x za den. Ani při dlouhodobém používání nebyly pozorovány nežádoucí vedlejší účinky.

  Výklad základních pojmů

  • Džala nétí (v angličtině Jala Neti) – pojmenování procedury výplachu v systému jógy.
  • Fyziologický roztok – je 0,9% vodný roztok NaCl, což je koncentrace stejná jako má krevní plazma, tzn. jedná se o roztok izotonický – viz níže.
  • Hypertonický roztok – z hlediska proplachování nosu se jedná o roztok o koncentraci vyšší než je přirozené prostředí v nose resp. tělních tekutin. Jeho případné použití k výplachu může způsobit pocit pálení a může podráždit nosní sliznici. Krátkodobě lze koncentraci asi 2 % NaCl použít k uvolnění ucpaného nosu z důvodu oteklých sliznic.
  • Hypotonický roztok – z hlediska provádění výplachu nosu se jedná o roztok o koncentraci soli nižší než je přirozené prostředí v nose. Nízká koncentrace soli ve vodě způsobuje pocit tlaku na sliznici.
  • Izotonický roztok – nejvhodnější koncentrací k pravidelnému vyplachování nosu je izotonický solný roztok (s obsahem 0,9% NaCl), obdoba fyziologického roztoku.
  • Laváž nosu – pojmenování procedury výplachu nosu.
  • Lota Néti – nádoba na výplach nosu používaná v systému jógy, v angličtině se užívá pojmu Neti Pot.
  • NaCl – chlorid sodný neboli kuchyňská sůl.
  • Nosní sprcha. – pojmenování procedury výplachu nosu.
  • ORL – otorhinolaryngologie. Lékařský obor zaměřený na diagnózu a léčbu chorob ušních, nosních a krčních.

   

  Recenze

  Zatím nikdo nehodnotil.

  Napsat recenzi

  Rhino Horn Konvička na výplach nosu - červená

  Rhino Horn Konvička na výplach nosu - červená

  Rhino Horn Konvička na výplach nosu - červená

  Napsat recenzi

  1 x další produkt ve stejné kategorii:

  Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: