RACIO

Vybraní výrobci

Lněný olej 250ml BO Zobrazit větší

Lněný olej 250ml BOR3047

Lněný olej 250ml BO

Více informací

139,00 Kč s DPH

 • Lněný olej 250ml BO.


  Původ suroviny:

  Jižní Amerika, Írán, odsud rozšířen do Evropy a do Čech

  Způsob výroby:

  lisování za studena ze semen lnu, bez přídavných barvicích a konzervačních látek, čistý přírodní produkt

  Účinky:

  může napomáhat při snižování rizika vzniku nádorového bujení, při snižování hladinu cholesterolu, pozitivně působí na stav pokožky,může pomoci při stabilizaci hormonální hladiny

  Využití:

  především studená kuchyně, masáže pokožky, zábaly na vlasy

  Charakteristika

  Lněné semínko, z něhož se přímo olej získává, se v historii lidstva vyskytuje již více než 7 000 let. Lněný olej je velmi bohatý na zdraví prospěšné rostlinné tuky. Tyto tuky se řadí mezi esenciální mastné kyseliny, které si naše tělo neumí vyrobit. Proto je podle posledních klinických testů lněný olej pro náš organismus opravdovým pokladem.

  Účinné látky

  Za studena lisovaný olej ze semen této textilní plodiny pomáhá snižovat riziko vzniku nádorového bujení, snižuje hladinu nebezpečného LDL cholesterolu v krvi a má další blahodárné účinky.

  Díky svému složení blahodárně může působit a napomáhát při:

  • zvýšené hladině cholesterolu, srdečním onemocnění, vysokém krevním tlaku (studie ukázaly schopnost lněného oleje snížit hladinu cholesterolu, zlepšit průběh zánětlivých procesů v oblasti srdce a cév a snížit riziko vzniku infarktu myokardu či jeho opakování)
  • autoimunitním onemocnění (revmatoidní artritida, lupus apod.) – zásahem do imunitních a regulačních procesů v organismu lněný olej příznivě ovlivňuje jejich průběh
  • lupénce, ekzému, akné, popáleninách (i od slunce), popraskané pokožce, kůži poškozené ozařováním – působí hojivě, protizánětlivě, ztišuje bolest, změkčuje pokožku
  • ženám s premenstruačním syndromem, ženám v klimakteriu – látky ve lněném oleji pomáhají svým zásahem do regulačních hormonálních systémů organismu tlumit nepříjemné obtíže
  • duševně i fyzicky pracujícím, těhotným a kojícím ženám, dospívajícím, starším osobám – v období zvýšených nároků na organismus napomáhá olej svými tonizujícími účinky k zachování zdraví


  Podle mnoha odborníků na výživu je lněný olej nejdůležitějším doplňkem potravy moderních lidí.

  Denní klinicky ověřená dávka bez vedlejších účinků pro dospělou osobu je 30 g lněného oleje.

  VYUŽITÍ

  V kuchyni:
  Je vhodný jako součást zdravého životního stylu. Má lehce ořechovou chuť a je možné ho užívat samostatně nebo přidávat do cereálií, jogurtů či zmrzliny.

  Je určený především pro studenou kuchyni, ale je možné ho používat i při vaření a pečení.

  Další využití:
  Unikátní látky v panenském lněném oleji předávají své příznivé účinky i na pokožku (výjimečné regenerační a zvláčňující účinky). Lněný olej lze užívat pro zvláčnění pokožky jako tělový olej při každodenní péči. Uplatňuje se také ve směsích masážních olejů.

  Najde využití i jako zábal na vlasy proti lupům.  Zvlášť výborně harmonizuje mazové žlázy, tudíž se hodí i pro velmi mastnou pokožku. 

  Složení

  100% panenský olej lisovaný za studena ze semen lnu. Bez přídavných barvicích a konzervačních látek, čistý přírodní produkt.

  UPOZORNĚNÍ:

  Lněný olej má tendenci na vzduchu rychle oxidovat, proto je třeba ho uchovávat v ledničce, tmavém prostředí a pravidelně kontrolovat jeho stav. Nádobu s lněným olejem vždy pečlivě zavírejte.

  Lněný olej není vhodný pro děti do 12 měsíců.

  • Dostupnost na dotaz

  Recenze

  Zatím nikdo nehodnotil.

  Napsat recenzi

  Lněný olej 250ml BO

  Lněný olej 250ml BO

  Lněný olej 250ml BO

  Napsat recenzi

  30 x další produkt ve stejné kategorii: