EKODROGÉRIE

Vybraní výrobci

Bio mýdlové ořechy PODS 250 gR2967

Bio mýdlové ořechy PODS 250 g

Více informací

121,00 Kč s DPH

 • Bio mýdlové ořechy PODS 250 g

  Mýdlové ořechy jsou plody stromu Sapindus Mukorrosi, který roste v Nepálu a Indii. Přirozeně obsahují látku zvanou saponin, která pění a rozpouští nečistoty. Jako rostlinný prací prostředek se ořechy hodí pro šetrné, ale důkladné praní. Jsou ideální pro lidi s ekzémy a kožními alergiemi a pro praní kojeneckého prádla a plenek. Praní s mýdlovými ořechy má řadu výhod:

   

  Ořechy šetří prádlo Mýdlové ořechy jsou šetrné k barvám, takže barevné prádlo mnohem déle udrží jasné barvy. Ořechy jsou ideální i pro praní jemného prádla jako je vlna, hedvábí a pašmína a také k praní peří. Prádlo změkčují přírodním způsobem, takže odpadá nutnost používání avivážních prostředků. Pereme-li bílé prádlo (kojenecké oblečení, plenky...), pak je vhodné kombinovat mýdlové ořechy s práškem na skvrny PUER. Prádlo je pak nejen šetrně vyprané, ale také zářivě bílé.


  Ořechy šetří životní prostředí Při praní v mýdlových ořeších se do odpadních vod nedostávají chemikálie obsažené v běžných pracích prášcích. Nejznámější z nich jsou fosfáty, které podporují tvorbu sinic ve vodě. Běžné prášky také obsahují plnidla, díky kterým máme pocit, že kupujeme více prášku za méně peněz. Tato plnidla jen zbytečně zvyšují hmotnost prášku, což je neekologické hlavně při jeho přepravě. V neposlední řadě je velkou zátěží pro životní prostředí už samotná výroba chemických látek obsažených v pracích prášcích. Mýdlové ořechy jsou obnovitelná surovina, sklízená v oblasti třetího světa. Jejich používáním přispíváte lidem (především místním ženám), kteří ořechy pěstují a připravují, namísto sponzorování nákladných a zbytečných reklamních kampaní nadnárodních společností.

   

  Ořechy šetří peníze Praní v mýdlových ořeších je kupodivu levnější než praní s běžnými prášky. K vyprání jedné pračky stačí 2 až 4 ořechy (podle tvrdosti vody a teploty praní). Ořechy je v pračce možné použít i vícekrát, podle teploty praní – čím vyšší teplota, tím rychleji ztácejí prací účinnost.

   

  TIP: Z ořechů je možné získat mýdlový výluh povařením ve vodě po dobu 10 - 15 minut. Tento výluh je možno použít k ručnímu praní, mytí nádobí a všude tam, kde se používají běžné saponáty. K výrobě výluhu se dají použít i ořechy použité v pračce.

   

  Výrobcem ekodrogerie značky Yellow&Blue je česká firma Tierra Verde s.r.o.


  HMOTNOST: 1 kg
  ZEMĚ PŮVODU: Indie
  SLOŽENÍ: celé mýdlové ořechy
  POUŽITÍ: Součástí balení je látkový sáček. Do něj vložíme 2 - 4 rozpůlené ořechy (přesné dávkování dle návodu na obalu) a vložíme do bubnu pračky. Vhodné pro všechny druhy prádla, při praní bílého prádla doporučujeme použít prášek na skvrny PUER.

  • Dostupnost 2-3 dny

  Recenze

  Zatím nikdo nehodnotil.

  Napsat recenzi

  Bio mýdlové ořechy PODS 250 g

  Bio mýdlové ořechy PODS 250 g

  Bio mýdlové ořechy PODS 250 g

  Napsat recenzi

  30 x další produkt ve stejné kategorii: