Domů

Vybraní výrobci

Maniokové chipsy barbecue, 30 g Bio Zobrazit větší

Maniokové chipsy barbecue, 30 g BioB1071

Maniokové chipsy barbecue, 30 g Bio

Více informací

29,00 Kč s DPH

 • Maniokové chipsy barbecue, 30 g Bio

  Ručně připravené křupavé chipsy z manioku s exkluzivním barbecue kořením, zlehka smažené na čistém bio kokosovém oleji a s minimálním obsahem tuku.

  Ručně dělané křupavé chipsy z manioku s unikátním barbecue kořením s kouřově pikantní chutí. Bio maniokové chipsy neobsahují vůbec žádný cholesterol a jsou zlehka smažené na cenném bio kokosovém oleji (který cholesterol rovněž neobsahuje). Díky moderní technologii zpracování obsahují až o 30 % méně tuku než chipsy bramborové.

  Celý proces výroby od pěstování na poli, přes výběr a zpracování surovin až po zabalení chipsů v ochranné atmosféře probíhá v Indonésii na ostrově Jáva. To znamená garanci excelentní kvality a důstojný Fair Trade příjem pro mnoho místních lidí. Sáček je vyroben z pokoveného polypropylenu (PP) a je recyklovatelný.

  Bio maniok

  Maniok jedlý (Manihot esculenta), známý též jako cassava/kasava, yuca či tapioka, případně jako sladký brambor, je klíčová okopanina tropického pásu, kde se pěstoval již 4 000 let př. n. l. Daří se mu dobře i ve velmi chudých půdách a dokáže přežít i dlouhá období sucha, což je zásadní pro asi 500 milionů lidí v chudých oblastech světa. Jedná se o šestý nejdůležitější potravinový zdroj světa a druhý mezi škrobovými rostlinami. Má cenné nutriční složení pro výživu člověka i hospodářských zvířat, a to hlavně pro vysoký obsah škrobu. 

  Maniok je keřovitá rostlina dorůstající výšky až 4,5 metru původem z Brazílie, odkud ho portugalští otrokáři v 16. století zavezli do Konga a později až do Indonésie. Jedlé části jsou listy a mrkvovité kořeny, které dorůstají délky až 2 m. Sklízí se však ve velikosti 15-100 cm o hmotnosti 0,5-2,5 kg, a to po celý rok. Následně se kořeny mohou 2-3 roky skladovat v půdě, a zabezpečit si tak potraviny na horší časy.
  Chuť hlízy je poměrně univerzální, a tak se, podobně jako naše brambory, připravují na různé způsoby a kombinují s různými příchutěmi.

  Producent bio maniokových chipsů

  Maniok pochází od organizace Profil Mitra Abadi (PMA) se sídlem v Tangerang v Jakartě na ostrově Jáva v Indonésii. Jejím cílem je zvyšování povědomí o velkém potenciálu Indonésie v produkci kvalitních potravin. Vzdělává a rozvíjí místní zemědělce v produkci bio potravin, které splňují mezinárodní standardy, a pomocí ekologického zemědělství a Fair Trade zlepšuje kvalitu jejich života i potravin.

  Jejím motem je "Sedikit-sedikit, lama-lama menjadi bukit", tedy že každá snaha, jakkoli malá, vede k cíli, pokud vytrváme.

   

  Složení: bio maniok (66 %), kokosový olej, maltodextrin, sůl, paprika, cibule, česnek, zázvor, extrakt z droždí, uzená sůl, bílý pepř, protihrudkující látka oxid křemičitý, kmín, slunečnicový olej. Bez lepku, bez cholesterolu, bez palmového oleje, bez laktózy, vhodné pro vegany. Baleno v ochranné atmosféře.

  Recenze

  Zatím nikdo nehodnotil.

  Napsat recenzi

  Maniokové chipsy barbecue, 30 g Bio

  Maniokové chipsy barbecue, 30 g Bio

  Maniokové chipsy barbecue, 30 g Bio

  Napsat recenzi

  30 x další produkt ve stejné kategorii:

  Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: