BEZLEPEK

Vybraní výrobci

Mouka kukuřičná polohrubá 400g CL Zobrazit větší

Mouka kukuřičná polohrubá 400g CLR0935

Mouka kukuřičná polohrubá 400g CL

Více informací

16,90 Kč s DPH

 • Mouka kukuřičná polohrubá 400g

  Kukuřice je po pšenici a rýži nejpěstovanější obilninou na světě.Je to prastará plodina původem z Mexika. Její využití je všestranné. Z kukuřičné mouky vykouzlíte v kuchyni netradiční exotická jídla.

  Kukuřice je jednou z nejvýnosnějších plodin světa. Z kukuřičné mouky se peče chléb, v Mexiku placky zvané tortilla, v Rakousku se z ní připravují škubánky, v Itálii vaří proslulá polenta. I Rumunsko má své národní jídlo z kukuřičné mouky zvané mamaliga.

  Složení: Kukuřice

  Návod k přípravě: Kukuřičnou mouku polohrubou můžeme použít na zahuštění omáček a polévek, hodí se i jako pojivo při výrobě karbanátků a sekané. Přídavek 2-3 váhových procent do mouky způsobí při přípravě kynutého těsta lepší schopnost vázat vodu, což přinese prodloužení trvanlivosti a vyšší vláčnost těsta. Kukuřičnou mouku můžeme použít i na přípravu kukuřičných tortil (placek) nebo kukuřičného pečiva.

  Kalorická hodnota/energie (na 100g): 1569 kJ/375 kcal. Bílkoviny: 5,6 g. Sacharidy: 82,2 g (z toho cukry 0,6 g). Tuky: 1,4 g (z toho nasycené mastné kyseliny 0,2 g). Vláknina: 1,9 g. Popř. jiné (cholesterol, vitaminy apod.): Sodík 0,001 g.

  Recenze

  Zatím nikdo nehodnotil.

  Napsat recenzi

  Mouka kukuřičná polohrubá 400g CL

  Mouka kukuřičná polohrubá 400g CL

  Mouka kukuřičná polohrubá 400g CL

  Napsat recenzi

  30 x další produkt ve stejné kategorii:

  Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: