BEZLEPEK

Vybraní výrobci

CHIA SEMÍNKA BIO 200 g ISWARIR3225

CHIA SEMÍNKA BIO 200 g

Více informací

91,19 Kč s DPH

 • CHIA SEMÍNKA BIO 200 g.

  Tradiční potravina Aztéků je v současné době stále populárnější jako skvělý zdroj energie při fyzické námaze. Je přezdívána jako "runner food", protože má schopnost dodat výdrž a vitalitu při extrémně dlouhých běžeckých výkonech. Díky své hydrofilní schopnosti průběžně dodává tělu tekutiny. Je vyjímečně bohatým zdrojem nenasycených mastných kyselin omega 3 a také vápníku, jenž díky přítomnosti bóru dokáže velmi dobře metabolizovat a zapracovat jej do organismu. Je rovněž ideální potravinou pro diabetiky.

  • Energie a výdrž při fyzické námaze

  • Nenasycené mastné kyseliny omega 3

  • Bohatý zdroj vápníku

  • Vhodná pro diabetiky

  Podrobný popis: Chia bývala jednou ze základních potravin Aztéků. V posledních letech však kvůli svým unikátním nutričním vlastnostem dobývá i evropský kontinent. Má mimořádnou hydrofilní schopnost (vázat vodu v množství až 12x větším než je hmotnost semínek) a tím schopnost průběžně doplňovat tekutiny do našeho organismu. Tím chia dodává výdrž, je známá jako jídlo indiánských běžců, kterým dodávala energii pro náročné fyzické výkony.

  Semínka jsou bohatá na nenasycené mastné kyseliny Ω 3.

  Chia je ideální pro diabetiky. Gel vzniklý při namočení zpomaluje přeměnu sacharidů a tím je méně zatěžována slinivka břišní.

  minerálů semínka obsahují vysoké množství železa, draslíku, zinku, hořčíku a zejména vápníku.

  Chia se podobá lněnému semínku, ale řada jejich vlastností se liší. Chia obsahuje přibližně o 10 % více kalorií než len. Na druhou stranu obsahuje méně tuku a více vlákniny než len. Nejvíce se ale liší v obsahu vápníku – chia ho obsahuje 600 mg ve 100 g, zatímco len pouze 200 mg ve 100 g. Další významný rozdíl se týká obsahu antioxidantů. Len neobsahuje žádné antioxidanty, zatímco chia je obsahuje v podobě kyseliny kaffeicové, chlorogenikové a látek jako je myricetin, quercetin a kaempferol.

  Neobsahuje lepek!  Způsob použití: Chia je ve své domovině v Mexiku konzumována mimo jiné jako nápoj zvaný “chia fresca”. Jde o osvěžující energetický drink, který je vhodné pít před nebo během náročného fyzického výkonu. Připraví se smícháním 2-3 lžiček semínek s 250 ml vody. Po odstátí cca 15 min. se přidá sirup z agáve, limetka, event. lístek máty a všechny ingredience se promíchají. Další tradiční použití semínek chia je v cereálních kaších, jogurtu či pečivu (chléb, krekry, apod.).

  Maximální denní dávka: 15 g

  Upozornění: Chia se nedoporučuje lidem, kteří mají nízký tlak a dále těm, kteří berou léky na ředění krve a vitamín B17.

  Složení: 100% bio chia semínka (Salvia Hispanica)

  Ø Výživové údaje ve 100 g výrobku:

  Energetická hodnota

  1381 kJ / 330 kcal

  Tuky 

  32,8 g (z toho nasycené mastné kyseliny 3,2 g) 

  Sacharidy 

  17 g 

  Bílkoviny 

  20,7 g 

  Sůl 

  48 mg 

  Vláknina 

  39 g   Recenze

  Zatím nikdo nehodnotil.

  Napsat recenzi

  CHIA SEMÍNKA BIO 200 g ISWARI

  CHIA SEMÍNKA BIO 200 g ISWARI

  CHIA SEMÍNKA BIO 200 g

  Napsat recenzi

  30 x další produkt ve stejné kategorii:

  Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: